Dalyan Resort Hotel
Dalyan Resort Hotel

Dalyan sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın en iyi korunan ve doğal güzellikleriyle görenleri büyüleyen bir yeryüzü cenneti. Eşsiz ve el değmemiş doğasının yanı sıra tarihi ve kültürel mirasıyla da dikkat çeken Dalyan, her yaş ve ilgi alanına hitap eden birçok farklı güzelliğe ev sahipliği yapıyor.

Kaya Mezarları, Kaunos Antik Kenti, Roma Hamamı gibi geçmişi milâttan öncesine kadar uzanan tarihi bir mirasa sahip olan Dalyan, aynı zamanda İztuzu Plajı, Köyceğiz Gölü, Dalyan Çayı gibi doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor.

Türleri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Caretta Carettalar için doğal yaşam alanı olması, göçmen kuşların durak noktaları arasında yer alması ve 154 farklı kuş türüne ev sahipliği yapması, nar, zeytin gibi Akdeniz iklimiyle özdeşleşen birçok ürünün en iyi örneklerinin yetiştirilebilmesi ve binlerce farklı canlıya ev sahipliği yapan sazlıkları, alüvyon ovaları, bataklıkları; kısacası özgün ve eşsiz doğası, Dalyan’ın biyolojik zenginliğine dair bahsedilebilecek detayların bazıları.

CARETTA CARETTA

Mucizenin Diğer Adı; Caretta Caretta’lar…

Masumiyet dolu yüzleri, sürekli tebessüm eden sıcacık ifadeleri ve cüsselerine aldırış etmeden suda adeta uçarcasına sergiledikleri gayretleri ile Akdeniz’in en özel sakinlerinden olan Caretta Caretta’lar nesillerinin devamlılığı için yumurtlama döneminde kendilerini İztuzu Plajı’nın doğal güzelliklerine bırakırlar...

  • Dalyan Resort Hotel
  • Dalyan Resort Hotel
  • Dalyan Resort Hotel
  • Dalyan Resort Hotel
  • Dalyan Resort Hotel
  • Dalyan Resort Hotel
İnfo